انواع ریسه های زیر کابینتی:

ریسه زیر کابینتی انواع گوناگونی دارند. هر کدام از این انواع نیز دارای ویژگی‌های خاص هستند. در ادامه بعضی از این ریسه‌ها را معرفی می‌کنیم:


ریسه اس ام دی SMD زیر کابینتی:

این نوع دارای رنگ‌بندی متنوع هستند و به راحتی دکوراسیون و فضای مورد استفاده را جذاب می‌کنند. ریسههای مورد نظر بسیار منعطف بوده و به همین جهت می توان، آنها را در هر مکان و فضای مسکونی که مدنظر است براحتی اجرا کرد. ریسه‌ها از بابت مصرف انرژی عالی هستند.

ریسه زیر کابینتی چسبی:

ریسه های زیرکابینتی معمولی یکی از آیتم‌های پرکاربرد هستند، که درون آنها چراغ‌های LED قرار دارد. براساس تعدد و تراکم چیپ‌های مورد استفاده در ریسه ها، نوری که ساطع می‌کنند متفاوت باشد. در نظر داشته باشید که چراغ‌های led در وضعیت آب و هوایی متفاوت، مقاومت خوبی دارند. طول عمر آنها نیز به مراتب مناسب است.

ریسه نور مخفی کابینت در واقع به تنهایی توان تامین نور متناسب با فضای آشپزخانه را ندارند. به همین جهت توصیه می‌شود که برای تامین روشنایی فضای آشپزخانه از مکمل های نوری دیگر هم بهره برد. بهترین مکمل ها چراغ‌های سقفی هستند.

مزیت ریسه های زیر کابینتی: ریسه‌های زیر کابینتی مصرف کم دارد. و خیلی دیر گرم شده و همین مورد نیز طول عمر آنها را به دلیل دمای کم، افزایش می‌دهد. مقاومت این ریسه‌ها خیلی زیاد می‌باشد. همچنین می توانند رطوبت و حرارت بالا را به خوبی تاب بیاورند. همچنین می‌توانید برای تمیزی، به آسانی با بهره از دستمال‌مرطوب تمیز کنید.

همچنین ریسه زیر کابینتی خیلی منعطف هستند. در هنگام اجرا می‌توانید آنها را تا 90 درجه خم کرده و به راحتی داخل یا حاشیه های درونی کابینت ها نصب کنید. طول عمر آنها به طور معمول تا حدود 25 هزارساعتاست. نکته قابل توجه است که ریسه زیرکابینتی دارای رنگ‌بندی های متنوعی هستند. برخی از آنها 7رنگ و برخی دیگر تک رنگ هستند. این تنوع رنگی و شکلی دست باز برای طراحی و دکوراسیون داخلی را فراهم می کند .

البته در خصوص استفاده از ریسه زیر کابینتی، باید این نکته را نیز مدنظر باشد که اگر بخشی از LED های داخل ریسه از کار بیفتند، لازم است تا تمام ریسه تعویض گردد. و هزینه تمام شده نهایی را افزایش دهد.

گذشته غالبا برای اینکه داخل کابینت روشنایی داشته باشند، از چراغ هالوژن کابینتی استفاده می‌شد. این مود برای اینکه نصب شوند بایستی حتما به بدنه پیچ می شد. و نصب آنها بسیار سخت بود. همچنین مصرف برق زیادی داشتند.و بعدها ریسه های زیرکابینتی وارد بازار لاله زار شدند که از یک سری LED داخل شلنگ تولید شدند که به ریسه های شلنگی معروف شدند. این موارد نور خوبی ارائه می دهند و به کمک چسب یا بست به راحتی به فضای موردنظر شما اجرا می شوند.