چراغ خطی روکار - خطی روکار

چراغ خطی عموما به‌شکل یک مسیر یا لوله‌ی بلند طراحی، تولید و اجرا می‌شود و امکان ارائه حجم بالایی از روشنایی را داراست. این چراغ‌ها در بعضی استفاده‌ها امکان استفاده به شکل آویز را هم دارد که در این مواقع از چراغ خطی روکار بهره می برند، همچین می‌توان روی سطح‌های متنوع از جمله دیوارها آنها را نصب کرد. این چراغ‌ها در سال‌های اخیر در دکوراسیون داخلی و طراحی های داخلی ساختمان‌ مرسوم شده‌است و استفاده از آنها گسترش پیدا کرده است. این چراغ‌ها به شکل خطی روکار و خطی توکار و به‌صورت خطی طراحی و تولید و در بازار لاله زار ارائه می‌شود.

چراغ خطی (چراغ لاینر) به‌عنوان یک المان روشنایی با طول زیاد و عرض کم طراحی شده است. این چراغ‌ها دارای پرتاب نوری در طول یک فضا هستند و می‌توانند روشنایی را در محوطه باریک‌تری نسبت به نورپردازی قدیمی ارائه کنند. عموما طول این چراغ‌ها زیاد است و به‌صورت آویزان و روکار از سقف نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین می تون روی دیوار نصب کرد. نور خطی روکار یا لاینر روکار بدون زیرسازی براحتی نصب می شود و نیاز به تغییرات زیرسازی را کم می کند.

باتوجه‌به کاربرد چراغ خطی (لاینر)، از این کالا در کاربردهای خاص و زیادی بهره می برند. امروز استفاده بیشتری از نور خطی در کاربردهای مسکونی، تجاری و اداری برای روشنایی محیط می شود. چراغ‌های خطی که حالت آویز هستند، یک المان عملکرد و معماری را به فضاهای خاصی مثل تمرکز دکوراسیون در مرکز فضا می دهند. این نوع روشنایی می‌تواند یک فضای پذیرایی خاص را هم فراهم آورد.